Декоративний газон, 2, 5 кг
ОПИС
Декоративний газон — травосуміш призначена для газонів, де перед усім важливий, найкращий зовнішній вигляд. Насіння відносно швидко та дружно сходить, але трава повільно відростає після підстригання. Однаково добре підходить для ділянок в тіні та на сонці зі стійкістю до навантажень від середньої до доброї.
Склад травосуміші.
Пажитниця багаторічна - 10%
Костриця червона - 60%
Костриця червона мінлива - 20%
Тонконіг лучний - 10%
Норма висіву - 25 г на кв.м.
ВИРОЩУВАННЯ
Перед посівом ґрунт вже повинен бути повністю підготовленим – вирівняним, осілим і утрамбованим. Сіяти можна ручним або механізованим способом. При невеликій площі та ділянках неправильної форми навіть краще буде ручний спосіб висіву. Сіяти потрібно в безвітряну погоду, бажано рано-вранці або пізно ввечері.
Після закінчення сівби можна розпушити жорсткими граблями поверхню на глибину 2-3 см та після цього утрамбувати ручним котком масою 50-80 кг. Часта причина загибелі сходів – нестача вологи, особливо в період проростання насіння.
Поверхню ґрунту необхідно підтримувати у вологому стані та не допускати утворення кірки, інакше може загинути більша частина рослин. Якщо немає можливості поливати газон на етапі сходів щодня, можна покрити площу білим покривним матеріалом.
При цьому поливати газон можливо прямо через цей матеріал, оскільки він повинен пропускати вологу та повітря. Зняти покривний матеріал можна загалом через 2-3 тижні, коли газонні трави наберуть висоту 10-12 см. У цей час можна зробити першу стрижку.
Для хороших, рівномірних сходів глибина загортання насіння не повинна перевищувати 1 см, через те, що глибше загортання може збільшити термін сходів, насіння може зійти нерівномірно, частина насіння може просто не прорости. Найкращим терміном посіву вважається рання весна. У цей період у ґрунті великий запас вологи, і ризики пересихання ґрунту та утворення кірки мінімальні.
Але можна сіяти газон практично весь сезон, дотримуючись особливостей подальшого догляду в кожний період. Сіяти газон восени також можна, але необхідно дотримуватися головної умови — не дозволити піти в зиму слабким сходам.
Газон повинен встигнути вкоренитися, вирости до фази кущіння (у цьому випадку він успішно переживе зимовий період), або можна посіяти насіння вже після перших заморозків і чекати на ранні весняні сходи. У спекотні літні місяці посіяне насіння можна мульчувати перлітом фракції 4-6 мм.
Його пориста структура створює умови для конденсації вологи, і для проростання насіння створюються комфортніші умови. Через 2-3 роки гранули перліту опускаються в глиб ґрунту, в прикореневий шар, що надалі створює сприятливі умови для коріння.