Міцелій Білий гриб Боровик, 10 г
Білий гриб Боровик — великий їстівний гриб сімейства болетусових, класу базидіальних грибів.Капелюшок зверху від світло до темно-бурого, знизу спочатку білий, потім зеленувато-жовтий. Ніжка товста зі світло сітчастим малюнком. М'якуш білий. Білий гриб — найцінніший в харчовому відношенні з усіх їстівних грибів. Має близько двох десятків форм, що відрізняються забарвленням плодового тіла і мікоризного пристосування до тієї чи іншої деревної породи. Наш міцелій призначений для посадки під садовими деревами на присадибній ділянці та в приміщеннях на ґрунті, удобреному перегноєм листям і (або) перегноєм гною.
1 упаковування міцелію розраховано на 2,5 кв.м
ІНСТРУКЦІЯ З ВИРОЩУВАННЯ
Розпушити землю під деревом таким чином, щоб утворилося поглиблення 5-15 см. Рівномірно розсипати міцелій по всій спушеній поверхні. Покрити садовим (або лісовим) ґрунтом, змішаним будь — яким перегноєм, в рівних частинах. Полити за допомогою садової лійки з розрахунку 10 л на площу 1 кв.м. Зверху присипати тією землею, яка утворилася при розпушуванні з поглиблення. Посадку можна проводити в будь-яку теплу пору року і будь — якими породами дерев. Полив в посушливий час проводиться часто, садовою лійкою із розрахунку 15-20 л води на 1 кв.м.
Гриби з'являються 4 рази на рік - 2 рази навесні та 2 рази восени, але вперше не раніше, ніж через 2,5 місяці після посадки. Перший врожай 350-500 г/кв.м, наступні 3,5-4,5 кг/кв.м. Зростає грибниця довгі роки, поки живе дерево.
Щорічно, в жарку або холодну пору року (коли гриби не ростуть), зверху на місце посадки грибів треба рівномірно розсипати перегній з розрахунку 15 кг/кв.м.
У приміщенні гриби можна спробувати виростити таким же способом, як і печериці, але результати будуть значно гірше, ніж на відкритій ділянці. Ймовірність схожості також знижується.
Увага! Дуже важливим фактором для успішного вирощування грибів є кислотність ґрунту. Для білого гриба оптимальне значення кислотності Ph=6,5-7. Більш кислий ґрунт (число Ph менше) необхідно розкислювати поливом розчином негашеного вапна (100 г вапна на 5 л води на 1 кв.м).
Любительське вирощування мікоризних та інших ґрунтових грибів не дає гарантованого результату, через те, що урожай грибів сильно залежить від погодних і багатьох інших факторів. Проте, якщо «набити руку», набути достатнього досвіду, а також при відомій частці старанності можна розраховувати на непогані результати.