Міцелій Моховик тріщинуватий, 10 г
Моховик тріщинуватий — один з найпопулярніших у грибників, який найчастіше росте поруч із мохом у хвойних та змішаних лісах. Зустріти його можна з початку літа до кінця осені.
Капелюшок цього гриба товстий, м’ясистий, матовий і має тріщини, які й послужили основою для назви. Між ними можна побачити білий та червоний м’якуш. Досягає капелюшок до 10 см у діаметрі. Ніжка гриба має циліндричну форму та жовте забарвлення. Ближче до основи колір ніжки змінюється на червоний. Досягає ніжка 6 см завдовжки та до 2 см завтовшки. М'якуш моховика тріщинуватого – біла або жовта, біля основи ніжки червона, а на зламі спочатку синіє, а потім червоніє.
Гриб їстівний, моховик тріщинуватий використовують для приготування різних кулінарних страв, в смаженому, вареному вигляді, а також гриб годиться для маринування і сушки.
Гриби можна успішно виростити в домашніх умовах на присадибній ділянці під будь-яким деревом.
ІНСТРУКЦІЯ З ВИРОЩУВАННЯ
Під гриби потрібно відвести затемнену ділянку площею 2,5-3 кв.м з деревом у центрі, навколо якого зробити поглиблення 12-15 см та наповнити його поживною сумішшю. Можна садити навколо будь-яких порід дерев або дорослих чагарників.
Варіант 1
I шар - (вистилається на дно котловану) - опале листя, трава, потерть або кора деревини (2-4 см).
II шар — гнойовик, перегній або земля, забрана під деревами (2-4 см). Потім рівномірно по всій площі розсипати зерновий міцелій.
III шар — знову рослинні залишки, як і в I шарі, тільки товщиною 3 см.
IV шар — городній ґрунт (3-5 см).
Після посіву зволожувати крапельним способом. При сухій погоді та високій температурі зволожувати в міру потреби, як до появи грибів, так і під час їх росту.
Перші гриби порадують вас вже через 6-10 місяців, Потім будуть з'являтися кожні 1-1,5 тижня. На відкритому ґрунті ростуть з березня до пізньої осені. Живе грибниця до 15 років.
Варіант 2
Окрім міцелію вам необхідні: дерева листяних або хвойних порід, краще не дуже старих (приблизно 8-10 років), гілки, мох, опале листя, компост.
З березня по листопад — найкращий час для посадки міцелію грибів. Коли все підготовлено, починаємо посадку. Спочатку підготуємо місце для посадки. Для цього біля стовбура дерева потрібно зняти лопатою верхній шар землі (10-15 см глибиною) таким чином, щоб отримати приблизно округлу оголену ділянку радіусом 90-100 см і деревом в центрі кола (3 кв.м).
Потім на оголену ділянку покладіть або компост, або ґрунт з високим вмістом торфу товщиною від 2 до 4 см і рівномірно в шаховому порядку через кожні 15-20 см по всій площі розсипати зерновий міцелій. Одного упаковування міцелію повинно вистачити на одне дерево.
Після цього прикрийте все тим шаром ґрунту, що зняли на самому початку. Тепер полийте місце посадки. Воду необхідно лити обережно, через розпилювач, щоб не розмити ґрунт. На одне дерево потрібно від 2 до 3 відер води.
Рекомендується прикрити ділянку посадки грибів 10-20-сантиметровим шаром соломи або листя, щоб підтримувати вологість ґрунту на рівні 40%. Грибниця не повинна пересихати. Час від часу ділянку потрібно буде поливати, щоб підтримати необхідну вологість. У воду при поливі рекомендується додавати ефективні мікроорганізми (наприклад, Байкал ЕМ-1). Це збільшує ймовірність сходів.
Для захисту від морозів укрийте ділянку з грибницею соломою, мохом, опалим листям або ялиновим гіллям. Радіус укривання — близько 2 м. Навесні, коли ймовірності повернення сильних морозів вже не буде, «покривало» зніміть. Перші гриби з'являться через рік після того, як приживеться міцелій. І так гриби на дачі будуть радувати вас близько 10-15 років. Якщо час від часу поливати землю з грибницею водою з ефективними мікроорганізмами, то можете збирати урожай довше — іноді навіть до 20 років. Ще рекомендуємо одноразово навесні та восени поливати слабким солодким розчином (1 склянка цукру на 10 л води до повного розчинення).