Міцелій Підосиковик звичайний, 10 г
Підосиковик звичайний — дуже гарний гриб. За місцем зростання є найближчим сусідом підберезника. Капелюшок червоний, буро-червоний, жовто-червоний або червоно-коричневий. Форма його напівкуляста зі злегка бархатистою поверхнею. У молодого гриба нижня сторона капелюшка білого кольору, у більш зрілого — сіра.
Ніжка високу (до 15 см), покрита мережею сірих лусочок. М'якуш білий, на зламі швидко синіє, згодом навіть може почорніти, однак це не впливає на смакові якості. У природі підосиковикі ростуть переважно під осиками, а також в змішаних з осикою лісах. Плодоношення триває з кінця червня по кінець вересня.
ІНСТРУКЦІЯ З ВИРОЩУВАННЯ
Вирощування підосичника звичайного на присадибній ділянці.
На площі 2,5-3 кв.м зробити поглиблення на 30 см і наповнити поживною сумішшю.
I шар — (вистилається на дно) — опале листя, трава, тирса або кора деревини (10 см).
II шар — гнойовий перегній або земля, забрана під деревами (10 см).
Потім рівномірно по всій площі розсипати зерновий міцелій.
III шар — знову рослинні залишки, як і в I шарі, тільки товщиною 3 см.
IV шар — ґрунт (3-5 см).
Після посіву зволожувати крапельним способом. При сухій погоді високій температурі зволожувати в міру потреби як до появи грибів, так і під час їх росту. Перші гриби порадують вас вже через 1,5-2 місяці, потім будуть з'являтися кожні 1-1,5 тижня. На відкритому ґрунті ростуть з травня до пізньої осені. Живе грибниця до 5 років.
У приміщенні гриби можна спробувати виростити таким же способом, як і печериці, але результати будуть значно гірше, ніж на відкритій ділянці; ймовірність схожості також знижується. Ростуть гриби при температурі від +5° до +30 °C, оптимальна температура від +12° до +26°C. У грибів немає періоду вегетації, тому вирощувати їх можна в будь-який час року.