Міцелій Польський гриб, 10 г
Польський гриб — гриб роду Моховик. У деяких класифікаціях його — як і весь рід Моховик — включають в рід Боровик. Назва гриба також — коричневий гриб, панський гриб і моховик каштановий. Діаметр капелюшка становить 4-12 см (до 15 см), капелюшок має напівкруглу, опуклу, пізніше плоску форму. Колір — каштаново-коричневий, темно-бурий або шоколадно-коричневий. М'якуш м'ясистий, щільний, білуватий або жовтуватий, в капелюшку м'якуш на зрізі злегка синіє, потім знову стає світлою, в ніжці синіє і потім буріє. Запах приємний, грибний. Ніжка 4-12 см заввишки та 1-4 см завтовшки, циліндрична, волокниста, колір світло коричневий, бурий або жовтий з червоно-коричневими волокнами, вгорі та внизу світліша. Їстівний, багато грибники вважають його якість дуже хорошою. Використовується в багатьох стравах з грибів, а також придатний для сушки та маринування.
ІНСТРУКЦІЯ З ВИРОЩУВАННЯ
Вирощування Польського гриба на присадибній ділянці в затемненому місці. На площі 2,5-3 кв.м зробити поглиблення на 30 см і наповнити поживною сумішшю.
І шар — (вистилається на дно) опале листя, трава або кора деревини (10 см).
II шар — лісовий перегній або земля з-під дерев (10 см).
Потім рівномірно по всій площі розсипати сухий міцелій, попередньо змішаний з 1 л сухого ґрунту.
III шар — рослинні залишки як і в I шарі, але товщиною 3 см.
IV шар — ґрунт (3-5 см).
Після посіву зволожувати крапельним способом.
Перші гриби з'являться через 1,5-2 місяці, потім кожні 1-1,5 тижня.
У приміщеннях вирощують таким же способом, тільки висаджують в ящики.
Живе грибниця до 5 років. Вирощувати можна в будь-який час року.
Щорічно в спекотну або холодну пору року (коли гриби не ростуть) зверху на місце посадки грибів рівномірно розсипати перегній з розрахунку 15 кг/кв.м.
Увага!
Дуже важливим фактором для успішного вирощування грибів є кислотність ґрунту. Для польського гриба оптимальне значення кислотності Ph=6,5-7. Більш кислий ґрунт (число Ph менше) необхідно розкислювати поливом розчином негашеного вапна (100 г вапна на 5 л води на 1 кв.м)
Любительське вирощування грибів не дає гарантованого результату, через те, що урожай грибів сильно залежить від погодних і багатьох інших факторів. Проте, якщо «набити руку», набути достатнього досвіду, а також при відомій частці старанності можна розраховувати на непогані результати.