Міцелій Шиїтаке Імператорський, 10 г
Шиїтаке імператорський — капелюшок діаметром 10-16 см, часто лускатий, від блідо-жовтого до світло-білого кольору, часто з хвилястим краєм. Ніжка довга, 3-5 см, тверда, біла.
Для біохімії цей гриб став сенсацією, так було зроблено відразу ж два відкриття: полісахарид "лентинан" виділений вперше і володіє унікальною протипухлинною здатністю, яка не має аналогів в рослинному світі та"грибними фітонцидами", які здатні боротися з будь-якими вірусами, володіє профілактичним засобом проти затвердіння артерій.
Шиїтаке широко застосовується і в кулінарії різних країн. Японці цінують його за те, що він поглинає в себе смак інших інгредієнтів, які не заглушаючи їх. Європейці зробили шиїтаке незамінним інгредієнтом у багатьох стравах завдяки універсальності його застосування.
ІНСТРУКЦІЯ З ВИРОЩУВАННЯ
Субстрат.
Солома, сіно, лушпиння насіння, тирса або стружки листяних порід дерев, листя, очерет, деревина листяних порід дерев як садових, так і лісових, як свіжо спиляного, так і пролежала кілька років (не порохняву).
Місце.
Відкриті ділянки в присадибному господарстві (тінисті місця садів, за господарськими будівлями), закриті приміщення, підвали, горища, комори, лоджії, вільні кімнати у квартирі, передпокої, веранди, сараї, гаражі та ін. Температура проростання — +26°C, вирощування — +9-28°C, оптимальна — +14-26°C. Зволоження — рясне.
Освітлення.
Виключити потрапляння прямих сонячних променів. На ділянці — режим день — ніч, в приміщеннях досить звичайного електроосвітлення на 4-5 год.
Вирощування шиїтаке на рослинних рештках.
Субстрат помістити в місткість і залити окропом. Це роблять для того, щоб знищити спори цвілевих грибків, розм'якшити та зволожити субстрат. На один пакет міцелію взяти 20 кг сухих рослинних залишків. Потім, добре відтиснути, остиглий і відтиснутий субстрат перемішати з міцелієм. Помістити в поліетиленовий прозорий мішок. Зав'язати. Для повітрообміну зробити по всій площі пакета кілька надрізів розміром 3-5 см. Вийшов готовий грибний блок. В період проростання грибного блоку світло не обов'язкове. Проростання триває протягом 3-4 тижнів. Потім з'являються зачатки плодових тіл. Для їх нормального розвитку вже потрібно світло, хоча б на 2-3 год. В день. У тих місцях, де з'явилися зачатки плодових тіл, акуратно роблять надрізи плівки. Плодоношення проходить хвилями 2-3 тижні. Після кожної хвилі потрібно грибні блоки повністю занурювати в воду на 3-4 години та знову виставляти на колишнє місце. Родити грибний блок буде близько чотирьох місяців.
Вирощування шиїтаке на деревині.
Використовуються тільки листяні породи дерев. Деревину потрібно брати не порохняву. Розпиляти на зручні відрізки. Якщо вони виявляться сухими, потримати 2 дні в воді. У підготовлених відрізках свердлять отвори глибиною 4-5 см і діаметром 2 см або роблять надпили по всій площі, або зарубки сокирою. У ці отвори кладуть трохи міцелію, після закривають шматочками кори, трісками, тирсою або мохом, щоб грибниця не вивалювалась з них. Можна відразу розмістити відрізки на постійне місце в приміщенні або в саду. На один пакет міцелію досить 35-50 кг деревини. Таким же чином можна засадити дерево або пеньок на корені. Гриби, висаджені на деревині,
ростуть 5-6 років. Добре переносять морози. Якщо в кінці осені відрізки перенести в підвал або ін. приміщення, то у Вас гриби будуть цілий рік. Перші гриби з'являються через 3-4 місяці залежно від щільності обраної деревини. З площі засадженої одним пакет міцелію збирають 25 кг грибів за сезон.