Міцелій Трюфель білий, 10 г
Трюфель білий — повністю заглиблені в ґрунт або трохи виступають на поверхню, неправильної форми, дещо подібні на бульби картоплі, 2-8 (до 12) см в найбільшому вимірі, з гладкою поверхнею. У молодих грибів забарвлення білувате, згодом стає жовто-бурим, у старих грибів часто з червонуватими плямами. М'якуш гриба щільний, міцний, білуватий, у зрілих грибів з помітними стерильними лабіринтоподібними звивистими прожилками. Запах сильний, у старих грибів неприємний. Смак дещо подібний до вареної кукурудзи із горіховим присмаком.
Все життя трюфеля проходить під землею і повністю залежить від дерев або чагарників, коріння яких стають їх годувальниками, ділячись запасами вуглеводів. Найціннішими серед білих трюфелів вважають італійський трюфель.
Виявляється, при певних умовах трюфель можна виростити навіть в теплиці на дачі. Що для цього знадобиться? В першу чергу – підготувати необхідний посівний матеріал – грибний міцелій і поживні компоненти для посадки — землю, взяту з верхнього ґрунтового шару в листяному лісі разом з листям дерев; живильний розчин, що містить npk-добрива (азотно-фосфорно-калійні); свіжозрубану деревину тих порід дерев, в симбіозі з якими зростає трюфель у вигляді тирси або стружки. Кращим деревом для цього вважається дуб. Підходять також бук, граб, ліщина, волоський горіх. Неприпустимо використання таких видів як тополя, верба, каштан.
ІНСТРУКЦІЯ З ВИРОЩУВАННЯ
Поетапно вирощування грибів в теплиці виглядає наступним чином.
1. Підготувати ґрунт в теплиці, просіявши її перед засипанням з метою насичення киснем і усунення каменів, ретельно контролюючи її кислотність, яка не повинна перевищувати 7,5 одиниць.
2. Насипати на грядки з підготовленою землею шар тирси або стружки.
3. Змішати міцелій з невеликою кількістю землі, обробленої npk-добривами.
4. Насипати суміш на шар тирси або стружки.
Тепер про трюфелі можна «забути» на пару місяців, зрідка помірно поливаючи посадки (ці гриби не люблять високої вологості) і випалюючи бур’яни, які трюфелі також дуже не люблять. Через два місяці можна спробувати зібрати перший урожай, однак не варто відразу сподіватися на приголомшливі результати – для того, щоб міцелій повністю прижився, потрібно біля року часу. Основний пік врожайності спостерігається через 2-3 роки з моменту посадки, з кожним роком кількість грибів буде збільшуватися.
Викопують трюфелі після виявлення майже так само, як і картоплю, тільки з більшою обережністю, щоб не пошкодити грибницю.
Дуже важливим фактором для успішного вирощування грибів є кислотність ґрунту. Для трюфелів оптимальне значення кислотності Ph = 7 -7,5.
Рекомендуємо при посадці використовувати активатор міцелію, який містить необхідний для розвитку грибниці набір макроелементів, гідрогель для утримання вологи, розкислювач ґрунту, а також тести-індикатори для контролю за рівнем Ph ґрунту.