Спаржа, 1 г
ОПИС
Спаржа (аспарагус) — багаторічна кущиста культура, яка дає соковиті, хрусткі паростки, що вживаються в їжу. Пагони зеленої спаржі хрусткі та соковиті, смак їх нагадує комбінацію броколі, зеленого горошку і молодої ніжної трави. Аспарагус можна вживати в їжу, як у свіжому вигляді, так і у вигляді страви, що пройшла термічну обробку. Спаржу можна тушкувати, варити, запікати, смажити, маринувати, консервувати. Ця рослина смачна в будь-якому вигляді. Слід мати на увазі, що в їжу використовуються лише верхні частини пагонів.
Рослина багата вітамінами та корисними мінералами. У паростках аспарагуса містяться: калій; кальцій; фосфор; фолієва кислота; холін; вітамін С і вітаміни групи В. Спаржа зелена може бути натуральним антидепресантом, що зміцнює нервову систему, імунну систему, покращує роботу серцево-судинної системи та кровоносної системи. Крім того, пагони мають якості афродизіака, сприяють зціленню від захворювань нирок, печінки, сечового міхура. Вживати аспарагус медики рекомендують чоловікам при захворюваннях простати та низької потенції.
ВИРОЩУВАННЯ
Насіння спаржі можна відразу посадити в ґрунт, а можна вирощувати розсаду, і тільки потім посадити на грядку в городі. Перед посадкою насіння замочують на добу в теплій воді. Садять їх в легкий родючий субстрат на глибину 3-4 см при температурі +20 -23 ° С. Перші сходи з'являються приблизно через місяць. В кінці травня – червні зміцнілі сіянці пересаджують у відкритий ґрунт.
Насіння на розсаду садять у березні – квітні. Кореневища спаржі висаджують в ґрунт у квітні – середині травня.
Найкраще росте спаржа на пухкому родючому ґрунті, причому на одному місці може рости до 20 років. Це багаторічна рослина. Непридатні для вирощування заболочені, низькі ділянки, важкі, хоча й удобрені глинисті ґрунти (вони утворюють кірку зверху, яку важко пробити паросткам).
У перший і другий рік дайте спаржі спокійно рости. Вирощування і догляд за спаржею дуже простий – очищайте грядку від бур'янів, а восени зрізайте зів'ялі стебла біля основи. І вже на третій рік ви зможете насолоджуватися власною спаржею. При регулярних підживленнях, грядка, де росте спаржа приноситиме урожай 15-20 років. На зиму овоч вкривають шаром торфу або тирси завтовшки 5 см.